İletişim
Youtube
Instagram
ONLINE DERSLER
Online Dersler

KPSS

Alt Kategoriler

KPSS FULL PAKETLER

KPSS- ÖABT - Tarih FULL PAKETLER

Online KPSS Eğitim Bilimleri kursu - eğitimi

 

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın bir bölümü olarak kabul edilen, öğretmen adaylarının bilgi ve becerilerini ölçen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı, adayların yeterliliklerinin ölçülerek yerleştirme yapılmasını sağlar. Eğitim planlaması, öğrenme ortamlarının tasarımı, öğretim modelleri, eğitimde kullanılan teknolojiler, eğitimde kullanılan değerlendirme teknikleri ve sosyal - kültürel etkileşimlerin eğitimdeki etkileri gibi birçok konular, KPSS Eğitim Bilimleri dersleri arasında yer alır. Online KPSS Eğitim Bilimleri kursu dersleri ile öğretmen adaylarının eğitim alanında başarılı olması için ihtiyaç duyulan temel becerilerin ve bilgilerin edinilmesi sağlanır. 

 

KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nda Gelişim Psikolojisi, Öğrenme Psikolojisi, Ölçme ve Değerlendirme, Program Geliştirme, Öğretim Yöntem ve Teknikleri ve Rehberlik derslerinden farklı sayılarda soru çıkmaktadır. Gelişim psikolojisinden 12, öğrenme psikolojisinden 16, ölçme ve değerlendirmeden 12, program geliştirme ve sınıf yönetiminden 8, öğretim yöntem ve tekniklerinden 20 ve rehberlikten 12 soru sorulmakta ve adayların bilgi düzeyi test edilmektedir. 

 

KPSS Eğitim Bilimleri sınavı konuları nelerdir?

 

KPSS Eğitim Bilimleri Sınavında hazırlanan adayların çalışması gereken farklı konular bulunmaktadır. Eğitim felsefesi, öğrenme psikolojisi, rehberlik ve psikoloji, ölçme ve değerlendirme, mevzuat gibi konular öğrencilerin karşısına çıkmaktadır.

 

Gelişim psikolojisi dersi kapsamında gelişimin temel ilkeleri, bilişsel gelişim kuramları ve bireysel farklılıklar gibi birçok konu yer almaktadır.

 

Eğitim felsefesi dersi kapsamında öğrenciler, eğitimin amacını ve işlevini öğrenir. Daimicilik, esasicilik, ilerlemecilik ve yeniden kurmacılık olarak 4'e ayrılan bu ders, eğitim programının en önemli temeli olarak kabul edilir.

 

Öğrenme psikoloji dersi kapsamında öğrencilerin nasıl öğrendiği, öğrenme sürecinin nasıl yönetilebileceği ile ilgili konular ele alınır. Ders kapsamında öğrenme kuramları, koşullanma, bitişiklik kuramı, bağlaşımcılık kuramı, edimsel koşullanma, bilişsel ağırlıklı davranışçı kuramlar gibi birçok ders almaktadır. Öğrenme psikolojisi dersinde öğrencilerin yetenekleri ve eksiklikleri belirlenerek zaman kaybının minimuma indirilmesi, öğrencilerin doğru şekilde eğitilebilmesi hedeflenmektedir.

 

Rehberlik ve psikoloji dersi kapsamında öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimi üzerinde durulur. Eğitimde rehberlik ve türleri, psikolojik danışma, bireyi tanıma teknikleri ve iletişim becerileri gibi birçok ders, rehberlik ve psikoloji dersi konuları arasında yer almaktadır.

 

Ölçme ve değerlendirme dersleri kapsamında öğrencilerin başarılarının nasıl değerlendirileceği konusunda eğitim verilir. Ölçme ve değerlendirme dersi daha çok matematiksel ağırlıktadır. Bu eğitim kapsamında eğitimde kullanılan ölçme araçları, istatiksel işlemler ve test ve madde istatistikleri gibi birçok eğitim verilmektedir. 

 

Mevzuat dersi kapsamında ise öğrencilere Türkiye'deki eğitim sistemi ile ilgili yasal düzenlemeler hakkında bilgi verilir.

 

Sorubankasi.net olarak yüksek verim alacağınız, ekstra bir kursa ihtiyaç duymayacağınız kursumuzu sizlere sunmaktan keyif duyuyoruz. KPSS Eğitim Bilimleri Kursumuzun içeriğinde; alanında uzman eğitmen kadromuzla, detaylı konu anlatımları yapılmakta ve dönem sonunda yapılan KPSS kampımızdaki soru çözümleri ile konular pekiştirilmektedir.

 

Siz de KPSS Eğitim Bilimleri Online Kurs - KPSS Eğitim Bilimleri Online Eğitim paketlerimizi inceleyebilir ve sınava hazırlanabilirsiniz. 

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim