İletişim
Youtube
Instagram
ONLINE DERSLER
Online Dersler

KPSS

Alt Kategoriler

KPSS FULL PAKETLER

KPSS- ÖABT - Edebiyat TEK DERSLER

KPSS- A FULL PAKETLER

KPSS- ÖABT - Edebiyat TEK DERSLER

KPSS- ÖABT - Edebiyat TEK DERSLER

KPSS- ÖABT - Tarih FULL PAKETLER

KPSS- ÖABT - Edebiyat TEK DERSLER

ÖABT Edebiyat Online Kurs - Uzaktan Eğitim, Ücretleri - Fiyatları

 

ÖABT, öğretmen adaylarının MEB’e atanmasını sağlayan, kadrolu öğretmen olmasına imkân sunan bir sınav türüdür. Kişiler açılan öğretmen kadrolarına girmek için mecburi olan diğer iki sınav oturumuyla birlikte ÖABT’ye de girmeleri gerekmektedir.

 

ÖABT öğretmen adaylarının hedeflerini belirlemede rol oynayan önemli sınavlardan biridir.  Sorubankasi.net olarak hazırladığımız bu makalemizde “ÖABT Nedir?”, “ÖABT Ne Zaman?”, “ÖABT Başvuru Ücreti”, “ÖABT’ye Kimler Girebilir?”, “ÖABT Edebiyat Soru Dağılımı”, “ÖABT Edebiyat Atama Puanları”, “ÖABT Edebiyat Alan Konuları”, “ÖABT Edebiyat Canlı Ders” ve "ÖABT Edebiyat Online Kurs" sorularınıza yanıt bulabilir, aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

ÖABT Nedir?

 

ÖABT Öğretmenlik Alan Bilgisi anlamına gelmektedir. Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenler için açacağı kadroya başvuracak kişiler, ÖSYM’nin yaptığı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine girmek mecburiyetindedirler. Öğretmen adaylarının Öğretmenlik Alan Bilgisi Testiyle birlikte Genel Yetenek-Genel Kültür Testine de girmeleri gerekmektedir.  Bir öğretmen adayının atanmak için girmekle yükümlü olduğu sınavlar Genel Kültür-Genel Yetenek, ÖABT ve Eğitim Bilimleri Sınavı’dır. Öğretmen adayının bu üç farklı oturumdaki sınavlardan aldığı puan ortalamalarından bir başarı sıralaması oluşmaktadır. Oluşan başarı sırasına göre öğretmen adayı tercih yapabilmektedir. KPSS ÖABT belli öğretmenliklere atanacak kişiler için mecburidir. Bu öğretmenliklerin branşları şöyledir:

 

Türkçe, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Fen Bilimleri/ Fen ve Teknoloji, İlköğretim Matematik, Tarih, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Coğrafya, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Yabancı Dil (İngilizce), Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği, Beden Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği olmak üzere 18 adet branş, ÖABT’ye girmekle yükümlüdür.

 

ÖABT Ne Zaman?

 

2022 yılında yapılacak olan ÖABT tarihi 2 Ekim 2022 olarak belirlenmiştir. Bu tarih her yıl değişmektedir. Sorubankasi.net ile sınav sürecini planlı ve doğru bir şekilde yürüterek hayaliniz olan öğretmenlik mesleğini yapabilir, kolaylıkla atanabilirsiniz. Profesyonel hizmet vermekte olan sorubankasi.net her yıl Türkiye’de öğrencilerinin ilk sıralarda yer almasını sağlamakta, bu büyük başarıya imzasını atmaktadır.

 

ÖABT Başvuru Ücreti

 

ÖSYM tarafından yapılmakta olan ÖABT ücreti 2022 yılı için 115 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret her yıl şartlara göre değişmekte ve güncellenmektedir. KPSS için başvuru ödemesini tamamlamayan adayların başvuruları geçerli sayılmaz ve sınava giremezler. ÖABT başvuru ücretini ÖSYM’nin kendi sitesinden veya belirlediği banka hesaplarından ödeyebilirsiniz.

 

ÖABT’ye Kimler Girebilir?

 

Milli Eğitim Bakanlığının açacağı eğitim kurumlarındaki kadrolarına yerleşmek isteyen, kadrolu olarak çalışmak, atanmak isteyen tüm öğretmenler ÖABT’ye girmek zorundadır. Mezun veya mezun durumunda sayılabilecek tüm adaylar sınava girebilir. Fakat sınava girdikten sonra istenilen puanı alan atanacak konumdaki adayların ilgili tarihte mezun olmuş durumda olmaları gerekmektedir. Eğitim Fakülteleri ile birlikte Fen ve Edebiyat Fakültelerinden mezun olan öğretmen adayları da KPSS sınavına dahil olan ÖABT’ye girebilmektedir. Öğretmen kadrosu için girilecek olan sınav ÖABT, lisans düzeyinden mezun olmuş adayların gireceği bir oturumdur.

 

ÖABT Edebiyat Soru Dağılımı

 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının ÖABT oturumuna girecek olan öğretmenlerin Türk Dili ve Edebiyatı branşından girecekleri sınavda; ÖABT puan türü “P121” olarak hesaplanmaktadır. P121 olarak hesaplanan puan türü, girilen üç oturumun belli oranlardaki ortalaması alınarak hesaplanır. Genel Kültür sınavında 60, Genel Yetenek sınavında 60; Eğitim Bilimleri sınavında 80; ÖABT’de ise 75 soru bulunmaktadır. Girilen sınavların puan hesaplamasındaki etkisi şöyledir:

 

Genel Yetenek Testi %15, Genel Kültür Testi %15; Eğitim Bilimleri %20 ve ÖABT %50 şeklindedir. Diğer sınavlara oranla ÖABT’nin etkisi oldukça yüksektir. Bu nedenle sınava hazırlanırken aksatılmaması ve özenle üzerine düşülmesi gereken dersler ÖABT dersleridir. ÖABT edebiyat soru dağılımı ise şu şekildedir:

 

Yeni Türk Edebiyatı Dersinden 18 soru, Eski Türk Dili ve Yeni Türk Dili Dersinden 18 soru, Eski Türk Edebiyatı Dersinden 12 soru ve Türk Halk Edebiyatı Dersinden 12 soru şeklinde sınavda çıkmaktadır. Toplamda ÖABT Alan Bilgisinden 60 soru, ÖABT Alan Eğitiminden ise 15 soru çıkmaktadır. Verdiğimiz bilgilerde kaynak olarak ÖSYM’nin verileri kullanılmaktadır.

 

ÖABT Edebiyat Atama Puanları

 

ÖABT Edebiyat atama puanları ve atama sayısı her yıl değişmektedir. En son atanan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeninin KPSS taban puanı 81,63; KPSS sözlü sınav taban puanı ise 82’dir. Siz de alanınızda iyi bir puan alarak atanabilir, kadrolu bir öğretmen olabilirsiniz. sorubankasi.net canlı ders konusunda daima sistemini geliştirmekte ve en iyi hizmet garantisini vermektedir. Kursiyerlerin sorduğu her soruyu ekibinin en hızlı şekilde cevaplaması, kursiyerlerin her sorununu ekibinin en hızlı şekilde çözmesi tercih edilmesinin sebeplerinden biridir. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Atama Puanları için tablomuzdan yararlanabilirsiniz.

 

ÖABT Edebiyat Alan Konuları

 

ÖABT Edebiyat alan derslerinde Eski Türk Dili ve Yeni Türk Dili dersi, Yeni Türk Edebiyatı, Eski Türk Edebiyatı, Türk Halk Edebiyatı ve Alan Eğitim bulunmaktadır. Sınavda toplamda 75 sorudan sorumlu tutulmakta ve 120 dakika sınav süresi verilmektedir.

 

ÖABT Edebiyat Canlı Ders - Online Kurs

 

ÖABT Edebiyat sınavına girecek olan adayların lisans döneminden itibaren düzenli bir şekilde çalışması gerekmektedir. Lisans dönemindeki bilgisi yeterli olmayan veya olan bilgilerini tazelemek, pekiştirmek isteyen adaylar için ÖABT Edebiyat canlı ders doğru bir tercih olacaktır. Sınava hazırlanmakta olan öğrenciler için KPSS ÖABT canlı ders, ÖABT edebiyat canlı ders kurtarıcı rol üstlenmektedir. Bu süreci doğru bir şekilde yönetmek, eksiklerinizi tamamlamak ve doğru şekilde çalışma yöntemi belirlemek için destek olarak canlı dersler alabilirsiniz.

 

KPSS canlı ders, KPSS ÖABT canlı ders, KPSS ÖABT edebiyat canlı ders alanlarında tüm alanlarda olduğu gibi sorubankasi.net profesyonel hizmet vermektedir. Sınava hazırlanan öğrencilerin her daim yanında olmakta ve alanında uzman öğreticileriyle sorumlu olunan tüm dersleri belli bir yöntemle öğrencilerine sunmaktadır. Geliştirdiği canlı ders içerikleri, canlı ders paketleri, metin çözümlemeleri, soru çözümlü konu anlatımlarıyla Türkiye’nin en iyi ÖABT Edebiyat canlı ders, ÖABT KPSS canlı ders ve deneme sınavlarıyla sektöründe öncü firmaların başında gelmektedir.

 

KPSS uzaktan eğitim, ÖABT edebiyat uzaktan eğitimde sorubankasi.net verdiği hizmetle öğrencilerinin başarı oranlarını yükseltmekte ve istedikleri hedefe ulaşmalarını sağlamaktadır. Canlı ders paketlerindeki fazla ders saatleriyle bütün konular detaylı bir şekilde işlenmekte, ÖSYM’nin önemli bulduğu hususlar üzerinde durulmaktadır. Kursiyerlerin ders kalitesini ve içeriğini bilmesi anlaması adına ücretsiz video derslerimiz sitemizde bulunmaktadır. Sorubankasi.net alanında en iyi olmasını sınav sonucunda başarılı olan öğrencileriyle kanıtlamaktadır.

 

Ayrıca KPSS sürecindeki öğrencilerin moral ve motivasyonunu yüksek tutması gerekir. Sorubankasi.net yalnızca alan dersleri değil rehberlik canlı dersleri de vererek süreç içerisinde adayların stres ve zaman yönetimini başarılı bir şekilde yapmasını desteklemektedir. Uygun çalışma yöntemleri ve planlar sunularak, ders çalışmanın devamlılığı sağlanmakta ve yüksek başarı hedeflenmektedir. Düzenli ders programına belli bir soru çözümü de eklenmeli, bol soru çözülerek konular pekiştirilmeli, bilgiler sınanmalıdır.

 

sorubankasi.net her yıl binlerce öğrencinin hayallerine kavuşmasını sağlamakta ve süreci profesyonel adımlarla yürütmektedir. Sınava az bir süre kaldığında eksiklerin tamamlanması ve genel tekrar amaçlı kamplar yapılarak öğrencilerin sınava eksiksiz girmeleri amaçlanmaktadır. Piyasadaki en kaliteli kaynakları öğrencisine sunması da sınavda etkili olan mühim faktörlerdendir. Aynı zamanda 09:30 ve 22:00 arasında sorubankasi.net ekibi siz değerli kursiyerlerimiz için teknik soru ve sorunlarınıza dönüş sağlamakta, sizlere en kısa sürede yardımcı olmaya çalışmaktadır.

 

Sorubankasi.net ile başarı net!

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim