ONLINE DERSLER

Kaymakamlık'ta tam isabet yap. Hedeflerine bir adım daha yaklaş!

Kaymakamlık Sınavı

KAYMAKAMLIK mezun olabilecek durumda olan adaylar ya da Lisans mezunu olmuş tüm adayların girebileceği bir sınavdır. KPSS B GRUBU LİSANS kadro alımları çift yıllarda yapılan ve KPSS A, MEB ÖĞRETMENLİK kadrolarına başvuru yapmayacak olan adayların tek yıllarda yapılan sınavlara girmelerine gerek olmadığı bir sınavdır. Ancak, 4 Yıllık Lisans Mezunları her yıl KPSS B (LİSANS)’a girebilirler.

KPSS B GRUBU (LİSANS) MEMURLUK ATAMALARI Merkezi Atamalar ve Kurumsal Atamalar gibi iki farklı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Sınav sonuç belgenizde ki P3 Puanınız ile yılda 2 kez yapılmakta olan Merkezi Atamalara başvurabilirsiniz. Kurumsal Atamalar ise Kurumların belirleyeceği tarihlere göre değişiklik göstermektedir.

kpss-b grubu kpss soru dağılımı nasıldır ?

KPSS B GRUBU (LİSANS) sınavı Soru Dağılımına Bakacak olursak Genel Kültür Genel Yetenek olmak üzere 2 farklı test uygulanmaktadır.

SINAVDA UYGULANACAK TESTLER

GENEL YETENEK

TÜRKÇE SÖZEL VE MANTIK
MATEMATİK VE SAYISAL MANTIK
30
30

GENEL KÜLTÜR

TÜRKÇE
COĞRAFYA
VATANDAŞLIK VE YURTTAŞLIK BİLGİSİ
GENEL KÜLTÜR
28
15
11
6

Bütün bu testler için adaylara tanınan SINAV SÜRESİ 130 dakikadır.

kpss-b grubu lisans sınavına nasıl hazırlanmalıyız ?

Her gün Web sayfamızın paragraf bölümünden “sorubankasi.net/paragraf” 10 adet paragraf okuyun Özellikle son çeyrekte sınava en yakın formatta olan aşağıdaki çıkmış soruları çözün:

  • DGS çıkmış sorular - Son 10 yılın DGS çıkmış soruları
  • KPSS çıkmış sorular – KPSS Matematik ve KPSS Türkçe
  • TYT çıkmış sorular – TYT Matematik ve TYT Türkçe

Maddi imkânınız varsa KPSS B (LİSANS) Uzaktan Eğitim alın. KPSS B (LİSANS) Online Eğitimlerimiz ile hem zamandan hem paranızdan tasarruf edin. En Uygun KPSS Ders Ücretleri, En Hesaplı KPSS Kurs Fiyatları ve En Kaliteli Online Kurs Hizmetleri ile sorubankasi.net ailesi olarak her zaman yanınızdayız. KPSS B (LİSANS) ile ilgili Konu Anlatımları, Soru Çözümleri, Canlı Dersler, Offline Dersler, Video Dersler, Online Deneme Sınavlarını ÜCRETSİZ DENEYEBİLİRSİNİZ! Kursumuza özel güncel KPSS B (LİSANS) kitapları ve diğer tüm kaynakları da kitap.sorubankasi.net adresimizden temin edebilirsiniz.

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim