İletişim
Youtube
Instagram
ONLINE DERSLER
Online Dersler

KPSS

Alt Kategoriler

KPSS FULL PAKETLER

KPSS- ÖABT - Tarih TEK DERSLER

KPSS- ÖABT - Tarih TEK DERSLER

KPSS- ÖABT - Tarih FULL PAKETLER

KPSS- ÖABT - Tarih TEK DERSLER

ÖABT Tarih Online Kurs - Uzaktan Eğitim, Ücretleri - Fiyatları

ÖABT, öğretmen adayları için hedefledikleri mesleğe erişmelerini sağlayan devlette öğretmenliğin kapılarını adaylara açan bir sınavdır. Öğretmenlik mesleğini yapmak, devlet kadrosuna atanmak için planlı ve düzenli bir çalışma programı gerekmektedir. Sorubankasi.net ile kapsamlı bir şekilde sınava hazırlanabilir ve sonucunda öğretmenlik için açılan kadroya rahatlıkla girebilirsiniz.

 

ÖABT Tarih Öğretmenliği, ÖABT Tarih grubu için Sorubankasi.net olarak hazırladığımız bu yazımızda “ÖABT Nedir?”, “ÖABT Ne Zaman?”, “ÖABT Puan Hesaplama”, “ÖABT Başvuru Ücreti”, “ÖABT’ye Kimler Girebilir?”, “ÖABT Tarih Soru Dağılımı”, “ÖABT Tarih Çıkmış Sorular”, “ÖABT Tarih Atama Puanları”, “ÖABT Tarih Alan Konuları”, “ÖABT Tarih Canlı Ders”, sorularına yanıt bulabilir, aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

ÖABT Nedir?

 

Öğretmen adaylarının Milli Eğitim Bakanlığının açacağı öğretmenlik kadrolarına atanmak için ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu ÖABT’ye girme zorunluluğu bulunmaktadır.  ÖABT’nin açılımı Öğretmenlik Alan Bilgisi şeklindedir. Kişiler lisanstan mezun olduklarında ya da son sınıfta mezun olabilecek koşullardayken Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine girebilir. Öğretmenlik kadrosuna atanmak isteyen adayların ÖABT ile birlikte Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavına girmeleri gerekmektedir. Girilen sınavların sonucunda alınan puanlar adayın başarı sıralamasını oluşturmaktadır.

 

ÖABT Ne Zaman?

 

2022 ÖABT tarihi ÖSYM tarafından 02.10.2022 olarak belirlenmiştir. ÖABT tarihleri her yıl güncellenmektedir.

 

ÖABT Puan Hesaplama

 

Sınava girmeden önce netlerinizi kontrol etmek, seviyenizi ölçmek isterseniz sınav sonuçlarına en yakın hesaplamayı yapan ÖABT puan hesaplama robotumuzla puan hesaplamanızı yapabilirsiniz. KPSS puan hesaplama, ÖABT puan hesaplama işlemleriniz için sorubankasi.net’in sizlere özel hazırladığı puan hesaplama sistemini güvenle kullanabilirsiniz.

 

ÖABT Başvuru Ücreti

 

ÖABT başvuru ücreti her yıl değişen bir tutardır. 2022 ÖABT için belirlenen ücret 115 TL şeklindedir. Sınav başvurusunu yapan bireylerin sonrasında ÖSYM’nin kendi sitesi ya da anlaşmalı olduğu bankalardan başvuru ücretini ödemesi gerekir.

 

ÖABT’ye Kimler Girebilir?

 

Eğitim veya Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olmuş bütün öğretmen adaylarının atanmak için ÖABT’ye girme mecburiyeti bulunmaktadır. MEB’e atanmak isteyen adayların ÖABT ile birlikte Eğitim Bilimleri ve Genel Yetenek-Genel Kültür sınavlarına girmeleri gerekir. Böylelikle sınavların sonucunda belli netlere ve puanlara ulaşmış adaylar tercih hakkına sahip olmaktadır. Fen Edebiyat ya da Eğitim Fakültelerinden mezun olmuş kişilerin tamamı sınava girebilmektedir. Aynı zamanda son sınıf olan öğrenciler de sınava girebilmektedir. ÖABT’ye ön lisans ve ortaöğretim mezunları girememektedir. Yalnızca lisans mezunları sınava girebilir.

 

ÖABT Tarih Soru Dağılımı

 

ÖABT puan türü  “P121” olarak hesaplanmaktadır. P121 olarak hesaplanan puan türü girilen oturumlar sonucu elde edilen puanı göstermektedir. ÖABT hariç Genel Kültür sınavında 60, Genel Yetenek sınavında 60; Eğitim Bilimleri sınavında 80 soru bulunmaktadır. ÖABT’nin KPSS’ye etkisi diğer sınavlara oranla daha yüksektir. Bu nedenle ÖABT özellikle çalışılması gereken bir kısmı kapsamaktadır. Sorubankasi.net ile gözünüzde büyüyen bu süreci kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. Gelecek hayallerinizi süsleyen öğretmenlik için son adımlarınızı sorubankasi.net ile atabilirsiniz.

 

ÖABT Tarih Sorularının Dağılımı Şu Şekildedir:

 

Sınavda soruların dağılımı konu olarak; Tarih Metodu %8, Eski Çağ Tarihi %4, İslamiyet Öncesi Türk Tarihi %10, Orta Çağ İslam Tarihi %12, Osmanlı Tarihi %14, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi %12, Ortaçağdan 20. Yüzyıla Dünya Tarihi %12, 20. Yüzyıl Türk ve Dünya Tarihi %8, Alan Eğitim Testi %20 oranlarında olmaktadır.

 

ÖABT Tarih Alan Konuları

 

ÖABT Tarih alan konularında Tarih Metodu, Eski Çağ Tarihi, İslamiyet Öncesi Türk Tarihi, Orta Çağ İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Ortaçağdan 20. Yüzyıla Dünya Tarihi, 20. Yüzyıl Türk ve Dünya Tarihi ve Alan Eğitim bulunmaktadır.

 

ÖABT Tarih Canlı Ders - Online Kurs

 

ÖABT Tarih sınavı için hazırlanan veya hazırlanmaya karar veren öğrencilerin alana ağırlık vermeleri sınav için ayrı önem arz etmektedir. ÖABT’nin genel KPSS’ye %50 etki etmesi oldukça büyük bir orandır.  Tarih branşında alanında uzman öğreticilerle sınava profesyonel bir şekilde hazırlanabilir, eksiklerinizi giderebilirsiniz. Genel Kültür-Genel Yetenek canlı ders, Eğitim bilimleri canlı ders, ÖABT canlı ders için en doğru tercih sorubankasi.net! Online dershane mantığıyla hizmet veren firmamız, online soru çözümleri, online deneme sınavları ile öğrencilerini sınava hazırlamaktadır.

 

Sınava az bir süre kaldığında eksiklerin tamamlanması ve genel tekrar amacıyla bir online kamp yapılmaktadır. Tüm süreç öğrencilerin sınavdan başarılı bir not alabilmesi için planlanmaktadır. Uygulanan öğretim teknik ve yöntemleri akılda kalıcı, etkili yöntemlerden seçilir. KPSS canlı ders, KPSS ÖABT canlı ders, KPSS ÖABT tarih canlı ders alanlarında, her alandaki gibi başarısıyla bilinen sorubankasi.net kursiyerlerine istediklerini kazandırmaya devam ediyor!

 

Uzman öğretici kadrosu ve deneyimli ekibiyle hizmet vermekte olan sorubankasi.net paketlerini sizlere özel detaylı bir şekilde hazırlamaktadır. ÖABT Tarih Öğretmenliği canlı ders, Tarih Öğretmenliği canlı kurs, Tarih Öğretmenliği online ders, Tarih Öğretmenliği online kurs paketlerinin içeriğinde neler var, gelin inceleyelim.

 

ÖABT Tarih Öğretmenliği paketinde 8 saat ÖABT Tarih Bilimi, 12 saat ÖABT İlk Çağ Uygarlıkları, 10 saat ÖABT İslamiyet Öncesi Türk Tarihi, 10 saat ÖABT İslam Tarihi, 5 saat ÖABT Orta Çağ Avrupa Tarihi, 15 saat ÖABT Türk-İslam Tarihi ve Türkiye Yönetimi, 40 saat ÖABT Osmanlı Tarihi (1302-1911), 6 saat ÖABT Yeni ve Yakın Çağ Avrupa Tarihi, 30 saat ÖABT TC İnkılap Tarihi (1911-1938), 20 saat ÖABT Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi dersleri bulunmaktadır.

 

Tüm derslerin bittiği dönem sonunda 26 saatlik ÖABT Tarih Öğretmenliği soru çözüm kampı hediye etmekteyiz. Konular işlenirken belli aralıklarla soru çözümleri uygulanarak tekrarlar yapılır. Online ders paketi bitiminde soru çözümleri ve konu tekrarları yapılmaktadır. Ayrıca 150 saatlik offline KPSS Eğitim Bilimleri ders paketi, 6 saatlik ÖABT Osmanlı Türkçesi video eğitimi paketi ve 18 saatlik ÖABT Tarih Öğretmenliği Alan Video Eğitimi hediye olarak verilmektedir.

 

Aday öğrencilerin online dersler hakkında bilgi sahibi olması için sisteme tanıtım dersleri eklenmiştir. Böylece kişiler dersin nasıl işlendiği hakkında bilgi sahibi olabilecektir. Hayaliniz olan mesleğe kavuşmak istiyorsanız siz de sorubankasi.net ile bunu başarabilirsiniz!


 
Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim