ONLINE DERSLER

Ümit Kayıhan

  • # Biyografi
  • Okuma Süresi 3
umit-kayihan

Ümit Kayıhan, 70’li yıllarda başladığı futbolculuk kariyerini, Göztepe, Balıkesirspor, Altay, Eskişehirspor, Altınordu ve Kuşadası’nda tamamlamıştır. Bu kariyerinin ardından antrenörlük için çeşitli kurslar alan Ümit Kayıhan, Karşıyaka’da başladığı antrenörlük deneyiminin sonrasında, Çaykur Rizespor, Bursaspor, Rizespor gibi birçok kulüpte teknik direktör olarak kariyerini sürdürmüştür.6 Haziran 2018 günü hayatını kaybetmiştir. Ümit Kayıhan (d. 28 Şubat 1954, İzmir) Türk eski millî futbolcu, teknik direktör. Birçok Anadolu takımını çalıştırmıştır. Son olarak 2010-11 sezonunda 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’da teknik direktör olarak görev almıştır ve sezon sonu sözleşmesinin bitimiyle bu görevden ayrılmıştır.Futbola Göztepe altyapısında başladı ve 1970’li ve 1980’li yillarda Göztepe, Balıkesirspor, Altay, Eskişehirspor, Altınordu ve Kuşadasıspor’da forma giymiştir. Ümit Kayıhan, 2 kez Türkiye amatör millî takımı formasını giymiştir.Futbola vedasindan sonra teknik direktörlük yapmaya karar vermiştir ve bu nedenle futbolculuk kariyerinin ardından İngiltere’de antrenörlük eğitimi almıştır. Sonra Türkiye’ye geri dönüp antrenörlük olarak çalışmaya başlayan Kayıhan, 2000-01 sezonunda Göztepe’yi 1. Lig Şampiyonu yaparak Süper Lig’e yükselmesini sağlayan isim oldu. Son olarak 2010-11 sezonunda 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’da teknik direktör olarak görev almıştır ve takımıyla Orduspor’a karşı oynanan ve 4-0 kaybedilen 1. Lig play-off karşılaşmasından sonra son kez takımın başında bulunmuştur. Sezon bitimine kadar süren sözleşmesinin bitimiyle takımdan ayrılmıştır.
 

Yönettiği takım Göreve başlama Görevden ayrılma

  • Altay 13/14 (4 Eyl 2013) 13/14 (7 Kas 2013) 
  • Rizespor 09/10 (4 Şub 2010) 10/11 (30 Haz 2011) 
  • Denizlispor 08/09 (10 Kas 2008) 08/09 (5 Şub 2009) 
  • Kocaelispor 06/07 (10 Ağu 2006) 06/07 (27 Eki 2006)
  • Malatyaspor 05/06 (17 Mar 2006) 06/07 (7 Ağu 2006)
  • Diyarbakırspor 04/05 (1 Tem 2004) 04/05 (31 Ara 2004) 
  • Bursaspor 03/04 (18 Kas 2003) 03/04 (4 Mar 2004) 
  • Diyarbakırspor 02/03 (19 Eyl 2002) 02/03 (30 Haz 2003) 
  • Göztepe 01/02 (20 Ara 2001) 01/02 (30 Haz 2002) 
  • Göztepe 00/01 (19 Eyl 2000) 00/01 (30 Haz 2001) 
  • Ankaragücü 99/00 (31 Mar 2000) 99/00 (30 Haz 2000) 
  • Altay 98/99 (20 Nis 1999) 99/00 (12 Kas 1999) 
  • Erzurumspor 98/99 (3 Ara 1998) 98/99 (8 Mar 1999) 
  • Diyarbakırspor 97/98 (16 Eki 1997) 97/98 (30 Haz 1998) 
  • Adanaspor 96/97 (1 Nis 1997) 96/97 (30 Haz 1997) 
  • Antalyaspor 96/97 (1 Tem 1996) 96/97 (17 Oca 1997) 3,00
  • Denizlispor 94/95 (1 Tem 1994) 95/96 (18 Nis 1996) 
  • Karşıyaka 93/94 (1 Ağu 1993) 93/94 (5 Nis 1994) 
  • Altay 91/92 (16 Eki 1991) 91/92 (30 Haz 1993) 
  • Göztepe 90/91 (1 Tem 1990) 90/91 (30 Haz 1991) 
  • Altınordu 89/90 (1 Tem 1989) 89/90 (29 Kas 1989) 
  • Karşıyaka 88/89 (20 Eki 1988) 88/89 (26 Ara 1988) 

#Biyografi KATEGORİSİNDEKİ DİĞER PARAGRAFLAR

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim