Offline Kaymakamlık 2019
240 saat Offline Ders Kayıtları
699
599
 • İNDİRİM: % 14.31
 • 100 VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZDİR.

Kaymakamlık Kursu

240 saat Offline Ders Kayıtları

Kaymakamlık Kursu Ders Kayıtlarını, 2019 sınavına kadar Offline Olarak İzleme Yetkisi Verilmektedir.

2018 Temmuz- Aralık Online Hakimlik Öğrencilerimiz Bizimle İlgili Ne Düşünüyor?


Mehmet A. U. ( 2018 Kaymakamlık Türkiye 1.si):
Kaymakamlık sınavına az bir sürede ama çok yoğun tempoda çalıştım. Ancak şunu söylemem lazım, iktisat bilgim iyi olduğu için çalışmama gerek yoktu. Anayasa için anayasanın kendisi ve Themis’in kitabını, idare hukuku için Metin Kaya’nın kitabını okudum. Zaman olmadığı için kanun ve mevzuat çalışması yapamadım. Ama yeterli vakti olanlar mutlaka kanunları da okumalı. Türkiye ekonomisi için tavsiyem akademik bir kitaptan çalışmak ve güncel raporları okumak. Piyasa kitapları yetersiz kalabilir. Soru olarak KAS ve Themis çözdüm. İmkânınız varsa sınav sürecinde bir kursun rehberliğinde hazırlanmak çok katkı yapacak ve çalışma düzeninizi oluşturmanızı sağlayacaktır. www.sorubankasi.net'in online kaymakamlık kursu, benim için yeterli oldu hem eğitim hem kaynak hem de danışmanlık anlamımda. Ancak her şeyi kurstan bekleme hastalığına da kapılmamalı, ekstra çabanız çok çok önemlidir. Sonuç olarak önemli olan yeterli bir zaman dilimini sadece sınava konsantre olarak geçirip elinden geleni yapmak. Herkese başarılar dilerim.
Onur Keskin:
İktisatta mikroya çok yüklenmeyin, üç kaymakamlık sınavında da makro daha çok soruldu, mikroya çok vakit ayrıldı hemen hemen aynı soru sayısı olan tr ekonomisi çok zayıf geçildi. Doküman yeterli, hocalar kaliteli. Yaş haddi olmasa bir sonraki sınavda gözü kapalı bir kurs paketi daha satın alırdım.
Sezin Elmas NEZOR:
Şöyle ifade etmek gerekirse, her ne kadar sınavı kazanamasam da hocaların ilgisi, alakası ve bilgisi online bir kurs olmasına rağmen üst seviyede olup kurs ne derece kaliteli olduğunu hissettirdi bana. Kursun verimi ile kaynakların güncelliğinden ve kalitesinden de gayet memnun kaldım.
Osman ÇİFTÇİ:
İyi akşamlar diliyorum , geçen kaymakamlık kursunda yetişmemişti son zamanlar a kalmıştı evet kadro sağlamdı hocalarımız emek verdi bizde ama maalesef ki zaman kısıtlıydı çalışacak zaman ve çözecek soru zamanımız yoktu yaşanan tek problem sıkıntı bu olmuştu sanırım , hatta soru çözüm bile son günlerde olmuştu, son bir sıkıntı daha dile getirmek istiyorum kitaplarımızın bizlere geç ulaşmış olmasıydı, şu an onları çözerek yeni sınava hazırlanıyorum ☺
Hümay GÖBEL:
Öncelikle sorubankasi.net Türkiye birincisi çıkardı bunun için takdiri hak ediyor. Ama ben örneğin örgün öğrenciydim ve bizim sistemden faydalanabilmemiz biraz zaman aldı. Ciddi bir organizasyon sorunu yaşandı. Ben bizzat defalarca sizleri telefonla arayarak hem kendim hem de örgündeki diğer arkadaşlarım için sistemi kullanabilmek adına zaman harcadım. Makroya ve "özellikle" Türkiye ekonomisine daha çok zaman ayrılması gerektiğine katılıyorum. Kendi adıma da zaten sınavda en büyük eksiği bu iki alanda yaşadım. Deneme sınavı sayısı artmalı. Her şeyden önemlisi dar zamanda konsantre eğitim değil de daha sistematik ve uzun süreli bir eğitim planlanmalı diye düşünüyorum. Konular bir şekilde yetişti evet ama verimli olduğu konusunda tereddütlerim var. Ayrıca fikirlerimizi alma çabanızı takdir ediyorum, bu da gösteriyor ki sizler de daha iyi ve kaliteli işler yapmak istiyorsunuz. Bizi önemsediğiniz için mutuyum. Hocalar zaten örgünden bildiğimiz ve çok memnun olduğumuz hocalardı. Bunun dışında bu grupta olup yeniden sınava hazırlanmayı planlayan herkese başarılar diliyorum. Umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız. Sevgiler...
Burcu Bilge:
Hocalarımız deneyimli ve ilgililerdi çalışanlar çok yardımseverdi. Aldığım hizmetten memnun kaldım.
Kamile Tor:
Zamanın kısıtlı olmasının dışında hocalardan ve yayınlardan çok memnun kaldım. Önümüzdeki sınav için tekrar paket almayı düşünüyorum.
Bahri Özler:
İki kurs arasında kaldım ve SB'yi tercih ettim, işini severek yapan ve yaptığı işin bilincinde olan hocalarımızın olması kursu online olmasına rağmen kaliteli yapan en önemli unsur, sorunlara dönüşlerin oldukça hızlı olması ve çözülmesi, hocalarımız dışında çalışanların ilgi alakaları kursu tercih edilir kılan diğer unsurlar, hocalarımın hepsine ayrı teşekkürlerimi sunuyor, bundan sonraki süreçte sınava girecek arkadaşlara başarılar diliyorum.
Salih Şenol:
Hocaların kurduğu İletişim gayet mükemmel kaynakların biraz ulaşması geç oldu onun dışında ilerideki sınav için paketi tekrar almayı planlıyorum.
Burak Dalbudak:
Herkese Merhabalar; Şu anda bulunduğunuz yer diğer online eğitim verdiğini iddia eden yerleri bir kenara koyacak olursak bambaşka bir yer. Öncelikle belirtmek isterim ki sorubankası.net benim için ilk deneyim olmasına rağmen sözde değil, gerçekten özde bir eğitim vermiştir . “Ne yaptılar da bu eğitimi verdiler ?” diye soran arkadaşlar için söylüyorum 7/24 destek diye bir şey var işte o söyledikleri şey tamda burada gece 1.30 whatsapp grubunda hoca soru çözüyor , soru hazırlıyor , ekip deneme atıyor , deneme online oluyor internette millet vakit kaybetmesin diye pdf yapılıyor , ve kuru kuruya yazılı olarak şuradan bakabilirsin gibi de değil net şekilde örneklerle anlatılıyor ve daha sayamadığım nice iyi şey .. Kadro konusuna gelince Ümit Kaymak hocanın koordinatörlüğünde Yakup Özkaya hocam destekleri , Anayasada İbrahim Akdoğan hocam , İdare hukuku ve türevlerinde Metin Kaya hocam , İktisat ve türevlerinde Ulaş ilkyaz Hocam ( iktisat mezunuyum ama baştan öğretti sağolsun ????) , tarihte kadir hocam , Türkçede Yılmaz Özkaya ( burada bir detay var sınavda fark attıran alanlardır gerekli önem verilmelidir Türkçe ) hepsi sayesinde iyi bir temel ile hazırlandım .. Edindiğim bilgilerin yanı sıra verdikleri ekstra destekler, edindiğim dostluklar cabasıdır.. Şuan eğer bir karar verecekseniz o an işte bu an, sınav sonrasında iyiki burayı seçmişim demek için sorubankasi.net i seçin .. Herkese İyi çalışmalar , Başarılar????
Mehmet Orman (2018 YSK Seçim Müdürlüğü Türkiye 1.si):
Merhaba arkadaşlar öncelikle bu sevinci yaşadığım için çok mutluyum. Kpss A sınavının ne kadar zor ve yorucu olduğunu biliniyor, böyle bir süreçten sonra yeni bir sınav ve yüzde 60 ı farklı ve hiç bilmediğimiz konulardan oluşması açıkçası pek te motive edici bir şey değil, tabiki de bu süreçte rehberlik çok önemli sizi sınava nasıl hazırlanmanızı kolay yollarını bize gösteriyor gerisi öğrenci arkadaşlarımıza kalıyor, YSK sınavına ilişkin her hangi bir dershane ya da başka bir kurum kurs açıp öğrenciye yardımcı olmaya çalışmadı ama www.sorubankası.net ve yakup hocamız bu süreçte biz öğrenci arkadaşlarımıza olan inancını bir kez daha göstererek elinden geldiği kadar hem kaynak hem rehberlik hem de www.sorubankasi.net sayesinde bize ulaştırdığı sorular her yerde ulaşılabilir olması ayrıca yardımcı oldu bana, Yakup Özkaya ve ekibine çok teşekkür ederim bize olan sonsuz güven ve desteklerinden dolayı.

KAYMAKAMLIK KURS BİLGİLERİ

Grup Bilgileri

 • Öğretmenler:
 • ANAYASA HUKUKU :Şenol Bilgen
 • İDARE HUKUKU :Metin Kaya
 • TÜRKİYE EKONOMİSİ/İKTİSAT : İlkay Dilber/Emir Kudubeş
 • TÜRKİYE'NİN İDARİ YAPISI :Metin Kaya
 • MAHALLİ İDARELER :Metin Kaya
 • TÜRKİYE'DE DEMOKRATİKLEŞME ve İNSAN HAKLARI : Bülent Hoca
 • TÜRKÇE : Yılmaz Özkaya
 • ATATÜRK İLKELERİ ve İNKILAP TARİHİ : Şahap Şahin
 • Bitiş Tarihi :-
 • Video İzleme Süresi : Sınırsız ( 2019 Sınavına kadar)
 • Hedef Kitle : Kaymakamlık Grubu
 • Sistem Mobil Uyumludur: Offline dersleri mobil cihazlardan (Google Store ve Apple Store'da mevcut olan ücretsiz Puffin Browser uygalamasını indirerek) takip edebilirsiniz.
 • İki Haftadan Sonra Fikrimi değiştirdim, para iadesi alabilir miyim? Uygulamalarımız, 6502 sayılı Kanun ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği md. 15 kapsamında “Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler”den olup, üyelik hesabının açıldığına dair bilgilendirme yazısının HİZMET ALAN’a elektronik posta yoluyla gönderimi ile HİZMET ALAN’ın cayma hakkı ortadan kalkmış olmaktadır. HİZMET ALAN, kendisine gönderilen e-postayı almadığını, e-postayı açmadığını, hesabı kullanmadığını v.b. iddia etmek suretiyle cayma beyanında bulunsa dahi, bilgilendirme metnini ihtiva eden e-postanın SATICI’nın e-posta sunucusundan çıkmış olması sebebiyle sözleşme konusu ürün, HİZMET ALAN’a teslim edilmiş sayılır.
 • • 2019 Kaymakamlık Ders Kayıtlarını Offline Olarak İzleme Yetkisi Verilmektedir.
 • Kaymakamlık Sınavı

  Sınava Başvurabilmem İçin Gerekli Olan Kriterler Nedir? 

  Sınava; Üniversitelerin, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olan adaylar başvurabilecektir. Sınava başvuru koşullarını taşımayan, belirtilen fakültelerden mezun olmadığı halde başvuru yapan adaylar sınava alınmayacak, sınava girmiş olsalar da İçişleri Bakanlığı tarafından mülakata çağrılmayacak, atamaları yapılmayacaktır.

  Kaymakamlık Sınavının İçeriği Nedir?

  Sınavda adaylara, 34 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 66 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulanacaktır.

  Genel Yetenek ve Genel Kültür (34):

  • Türkçe (14),
  • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (4),
  • Türkiye’nin Sosyo-ekonomik Yapısı (10)
  • Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Hakları (6) ile ilgili sorulardan,

  Alan Bilgisi (66):

  • Anayasa Hukuku (13),
  • İdare Hukuku (18),
  • Türkiye’nin İdari Yapısı (14),
  • Türkiye’de Mahalli İdareler (9),
  • Ekonomi (12) ile ilgili sorulardan oluşacaktır.

  Sınav Sonuçlarının Değerlendirilmesi

  Adaylar, testteki soruların cevaplarını optik okumaya elverişli cevap kağıtlarına işaretleyecekler, cevap kağıtları ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. * Adayların testteki sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevaplar ayrı ayrı toplanacak, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar elde edilecektir. * Adayların testlerden aldıkları ham puanlar toplanarak 100 tam puan üzerinden sınav puanları hesaplanacaktır. * 100 tam puan üzerinden 70 ve daha yüksek puan alan adaylar, en yüksek puanlı adaydan başlanarak puan sırasına konacaktır. 70 ve daha yüksek puan alan adaylardan, ilan edilen kadronun (100) 4 katı olan 400 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 400. adayla aynı puanı alan diğer adaylar da mülakata katılmaya hak kazanacaklar ve İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaklardır. * Yazılı sınavı kazanan adayların Bakanlıkça tespit edilecek mülakat tarihleri, mülakata katılacak adaylardan istenilecek belgeler, mülakata ilişkin nihai başarı listesi ve mülakatta başarılı olan adaylardan istenilecek belgeler, * İçişleri Bakanlığının resmî internet sitesinde (www.icisleri.gov.tr) duyurulacaktır. Resmî internet sitesinde yapılan ilanlar, tebliğ hükmündedir. Yedek liste ilan edilmeyecektir.

  Sınav Sonuçlarının Duyurulması:

  Adaylar sınav sonuçlarını, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

  Sınav Sonuçlarına İtiraz ve İnceleme Talepleri

  Sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri” konulu duyuru doğrultusunda Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvurmalıdırlar. Sınav sorularına ilişkin itirazlar ise, sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde aynı şekilde yapılmalıdır. * Adaylar sınavda kullanmış oldukları kendi sınav evrakını “Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri” konulu duyuru doğrultusunda, ÖSYM’de (Ankara’da) inceleyebilirler.

  Sınav Ücreti ve Tahsili

  Sınava girecek adaylar 05-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına 180,00 TL sınav ücreti yatıracaklardır. Adaylar, banka/ATM’den sınav ücreti ödemesi yapmamalıdır. Adaylar, sınava başvurularını yaptıktan sonra sınav ücretini yatırmalıdır. Ödeme işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve İçişleri Bakanlığı sorumlu olmayacaktır. Fazla ya da yersiz ödeme yapan kişilere herhangi bir iade yapılmayacaktır.

 • Taksit Seçenekleri
  • 150 ve 300 TL Arası 2 Taksit
  • 300 ve 1000 TL Arası 4 Taksit
  • 1000 ve üzeri 9 Taksit
  bonus
  2
  299.5 TL
  599 TL
  3
  199.67 TL
  599 TL
  4
  149.75 TL
  599 TL
  5
  119.8 TL
  599 TL
  6
  99.83 TL
  599 TL
  7
  85.57 TL
  599 TL
  8
  74.88 TL
  599 TL
  9
  66.56 TL
  599 TL
  bonus
  2
  299.5 TL
  599 TL
  3
  199.67 TL
  599 TL
  4
  149.75 TL
  599 TL
  5
  119.8 TL
  599 TL
  6
  99.83 TL
  599 TL
  7
  85.57 TL
  599 TL
  8
  74.88 TL
  599 TL
  9
  66.56 TL
  599 TL

  Öğrenci geri bildirimi  Kurs Puanı
  0%
  0%
  0%
  0%
  0%
  Yorumlar

   ADD IN KUR