Kaymakamlık 2019
* Ümit Kaymak Koordinatörlüğünde
* ÖZEL SINIF/ SINIRLI KONTENJAN
* 240 saat Online Canlı Ders
* 7 Adet ders Kitabı
* Şimdi alın Eylül Kayıtlarından hazırlanmaya hemen başlayın!
* Sınav tarihi kesinleşene kadar tüm kayıtlar açık kalacaktır. HEP YANINIZDAYIZ...
1500
1000
 • İNDİRİM: % 33.33
 • 100 VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZDİR.

Kaymakamlık Kursu "7 OCAK 2019"

* 240 saat Online Canlı Ders
* Kaymakamlık Ders Notları Kitabı
* Anayasa Hukuku (Ümit Kaymak )
* İdare Hukuku (Ümit Kaymak )
* Tarih (Bekir Çelik )
* İdare Hukuku (Metin Kaya)
* 2 Adet Themis tüm derslerin yer aldığı tamamı çözümlü soru bankası
* Anlık Bilgilendirme ve Soru Çözümlerinin Yapıldığı Kapalı İletişim Grubu
* 24 Saat Canlı Destek
* Ek Dersler

7 Ocak
Mutluyuz!
**Kaymakamlık 2018 Türkiye 1. si ve
**YSK 2018 Türkiye 1.si öğrencilerimizle gururluyuz!
Paha biçilemez bir mutluluk bu.
Mülakata hak kazanan tüm arkadaşlarımızı yürekten tebrik ederiz.
Diğer arkadaşlarımız hiç üzülmesinler, bir sonraki sınava umutlarını kaybetmeden hazırlansınlar. sorubankasi.net üzerinden verilen Online eğitimde Themis Eğitim Kurumları Koordinatörü kıymetli hocamız Ümit Kaymak ve birbirinden değerli hocalarımızın Kaymakamlık ve YSK sınavlarındaki başarılarımızla büyük mutluluk duymaktayız.

Bizi destekleyen tüm hocalarımıza, tüm öğrenci arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. İyi ki varsınız...


TEMİZ EĞİTİM KURUMLARI, 20 yıllık eğitim tecrübesini "uzaktan eğitime" taşıyor! KPSS – A ve B, Adli ve İdari Hakimlik ve Kaymakamlık sınavlarına uzaktan eğitim fırsatı! TEMİZ Eğitim Kurumları, Sorubankasi.net ve AKIN DİL işbirliği ile bu alanlarda aynı kaliteyle online olarak eğitim imkanı sunulmaktadır. Bu sevinci sizlerle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Siz değerli arkadaşlarımıza sadece online canlı dersler vermemekte, aynı zamanda kaçırdığınız dersleri dilediğiniz zaman izleme fırsatı da sunulmaktadır. Ayrıca, Kurslarımızda verilen tüm kaynaklar da birebir adresinize kargolanacaktır. 7 Ocak’ta görüşmek dileğiyle…
Ümit Kaymak
Kaymakamlık Kursu Ders Kayıtlarını, 2019 sınavına kadar Offline Olarak İzleme Yetkisi Verilmektedir.
Kaymakamlık Ders Kitabımız, kurs derslerimiz başlamadan gönderilecektir. Kargonuz çıktığında SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.
Kursun başlama tarihinde değişimler olabilir.2018 Temmuz- Aralık Online Hakimlik Öğrencilerimiz Bizimle İlgili Ne Düşünüyor?


Mehmet A. U. ( 2018 Kaymakamlık Türkiye 1.si):
Kaymakamlık sınavına az bir sürede ama çok yoğun tempoda çalıştım. Ancak şunu söylemem lazım, iktisat bilgim iyi olduğu için çalışmama gerek yoktu. Anayasa için anayasanın kendisi ve Themis’in kitabını, idare hukuku için Metin Kaya’nın kitabını okudum. Zaman olmadığı için kanun ve mevzuat çalışması yapamadım. Ama yeterli vakti olanlar mutlaka kanunları da okumalı. Türkiye ekonomisi için tavsiyem akademik bir kitaptan çalışmak ve güncel raporları okumak. Piyasa kitapları yetersiz kalabilir. Soru olarak KAS ve Themis çözdüm. İmkânınız varsa sınav sürecinde bir kursun rehberliğinde hazırlanmak çok katkı yapacak ve çalışma düzeninizi oluşturmanızı sağlayacaktır. www.sorubankasi.net'in online kaymakamlık kursu, benim için yeterli oldu hem eğitim hem kaynak hem de danışmanlık anlamımda. Ancak her şeyi kurstan bekleme hastalığına da kapılmamalı, ekstra çabanız çok çok önemlidir. Sonuç olarak önemli olan yeterli bir zaman dilimini sadece sınava konsantre olarak geçirip elinden geleni yapmak. Herkese başarılar dilerim.
Onur Keskin:
İktisatta mikroya çok yüklenmeyin, üç kaymakamlık sınavında da makro daha çok soruldu, mikroya çok vakit ayrıldı hemen hemen aynı soru sayısı olan tr ekonomisi çok zayıf geçildi. Doküman yeterli, hocalar kaliteli. Yaş haddi olmasa bir sonraki sınavda gözü kapalı bir kurs paketi daha satın alırdım.
Sezin Elmas NEZOR:
Şöyle ifade etmek gerekirse, her ne kadar sınavı kazanamasam da hocaların ilgisi, alakası ve bilgisi online bir kurs olmasına rağmen üst seviyede olup kurs ne derece kaliteli olduğunu hissettirdi bana. Kursun verimi ile kaynakların güncelliğinden ve kalitesinden de gayet memnun kaldım.
Osman ÇİFTÇİ:
İyi akşamlar diliyorum , geçen kaymakamlık kursunda yetişmemişti son zamanlar a kalmıştı evet kadro sağlamdı hocalarımız emek verdi bizde ama maalesef ki zaman kısıtlıydı çalışacak zaman ve çözecek soru zamanımız yoktu yaşanan tek problem sıkıntı bu olmuştu sanırım , hatta soru çözüm bile son günlerde olmuştu, son bir sıkıntı daha dile getirmek istiyorum kitaplarımızın bizlere geç ulaşmış olmasıydı, şu an onları çözerek yeni sınava hazırlanıyorum ☺
Hümay GÖBEL:
Öncelikle sorubankasi.net Türkiye birincisi çıkardı bunun için takdiri hak ediyor. Ama ben örneğin örgün öğrenciydim ve bizim sistemden faydalanabilmemiz biraz zaman aldı. Ciddi bir organizasyon sorunu yaşandı. Ben bizzat defalarca sizleri telefonla arayarak hem kendim hem de örgündeki diğer arkadaşlarım için sistemi kullanabilmek adına zaman harcadım. Makroya ve "özellikle" Türkiye ekonomisine daha çok zaman ayrılması gerektiğine katılıyorum. Kendi adıma da zaten sınavda en büyük eksiği bu iki alanda yaşadım. Deneme sınavı sayısı artmalı. Her şeyden önemlisi dar zamanda konsantre eğitim değil de daha sistematik ve uzun süreli bir eğitim planlanmalı diye düşünüyorum. Konular bir şekilde yetişti evet ama verimli olduğu konusunda tereddütlerim var. Ayrıca fikirlerimizi alma çabanızı takdir ediyorum, bu da gösteriyor ki sizler de daha iyi ve kaliteli işler yapmak istiyorsunuz. Bizi önemsediğiniz için mutuyum. Hocalar zaten örgünden bildiğimiz ve çok memnun olduğumuz hocalardı. Bunun dışında bu grupta olup yeniden sınava hazırlanmayı planlayan herkese başarılar diliyorum. Umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız. Sevgiler...
Burcu Bilge:
Hocalarımız deneyimli ve ilgililerdi çalışanlar çok yardımseverdi. Aldığım hizmetten memnun kaldım.
Kamile Tor:
Zamanın kısıtlı olmasının dışında hocalardan ve yayınlardan çok memnun kaldım. Önümüzdeki sınav için tekrar paket almayı düşünüyorum.
Bahri Özler:
İki kurs arasında kaldım ve SB'yi tercih ettim, işini severek yapan ve yaptığı işin bilincinde olan hocalarımızın olması kursu online olmasına rağmen kaliteli yapan en önemli unsur, sorunlara dönüşlerin oldukça hızlı olması ve çözülmesi, hocalarımız dışında çalışanların ilgi alakaları kursu tercih edilir kılan diğer unsurlar, hocalarımın hepsine ayrı teşekkürlerimi sunuyor, bundan sonraki süreçte sınava girecek arkadaşlara başarılar diliyorum.
Salih Şenol:
Hocaların kurduğu İletişim gayet mükemmel kaynakların biraz ulaşması geç oldu onun dışında ilerideki sınav için paketi tekrar almayı planlıyorum.
Burak Dalbudak:
Herkese Merhabalar; Şu anda bulunduğunuz yer diğer online eğitim verdiğini iddia eden yerleri bir kenara koyacak olursak bambaşka bir yer. Öncelikle belirtmek isterim ki sorubankası.net benim için ilk deneyim olmasına rağmen sözde değil, gerçekten özde bir eğitim vermiştir . “Ne yaptılar da bu eğitimi verdiler ?” diye soran arkadaşlar için söylüyorum 7/24 destek diye bir şey var işte o söyledikleri şey tamda burada gece 1.30 whatsapp grubunda hoca soru çözüyor , soru hazırlıyor , ekip deneme atıyor , deneme online oluyor internette millet vakit kaybetmesin diye pdf yapılıyor , ve kuru kuruya yazılı olarak şuradan bakabilirsin gibi de değil net şekilde örneklerle anlatılıyor ve daha sayamadığım nice iyi şey .. Kadro konusuna gelince Ümit Kaymak hocanın koordinatörlüğünde Yakup Özkaya hocam destekleri , Anayasada İbrahim Akdoğan hocam , İdare hukuku ve türevlerinde Metin Kaya hocam , İktisat ve türevlerinde Ulaş ilkyaz Hocam ( iktisat mezunuyum ama baştan öğretti sağolsun ????) , tarihte kadir hocam , Türkçede Yılmaz Özkaya ( burada bir detay var sınavda fark attıran alanlardır gerekli önem verilmelidir Türkçe ) hepsi sayesinde iyi bir temel ile hazırlandım .. Edindiğim bilgilerin yanı sıra verdikleri ekstra destekler, edindiğim dostluklar cabasıdır.. Şuan eğer bir karar verecekseniz o an işte bu an, sınav sonrasında iyiki burayı seçmişim demek için sorubankasi.net i seçin .. Herkese İyi çalışmalar , Başarılar????
Mehmet Orman (2018 YSK Seçim Müdürlüğü Türkiye 1.si):
Merhaba arkadaşlar öncelikle bu sevinci yaşadığım için çok mutluyum. Kpss A sınavının ne kadar zor ve yorucu olduğunu biliniyor, böyle bir süreçten sonra yeni bir sınav ve yüzde 60 ı farklı ve hiç bilmediğimiz konulardan oluşması açıkçası pek te motive edici bir şey değil, tabiki de bu süreçte rehberlik çok önemli sizi sınava nasıl hazırlanmanızı kolay yollarını bize gösteriyor gerisi öğrenci arkadaşlarımıza kalıyor, YSK sınavına ilişkin her hangi bir dershane ya da başka bir kurum kurs açıp öğrenciye yardımcı olmaya çalışmadı ama www.sorubankası.net ve yakup hocamız bu süreçte biz öğrenci arkadaşlarımıza olan inancını bir kez daha göstererek elinden geldiği kadar hem kaynak hem rehberlik hem de www.sorubankasi.net sayesinde bize ulaştırdığı sorular her yerde ulaşılabilir olması ayrıca yardımcı oldu bana, Yakup Özkaya ve ekibine çok teşekkür ederim bize olan sonsuz güven ve desteklerinden dolayı.KAYMAKAMLIK HEDİYE KİTAPLARIMIZKAYMAKAMLIK KURS BİLGİLERİ

Grup Bilgileri

 • Öğretmenler:
 • ANAYASA HUKUKU :Şenol Bilgen
 • İDARE HUKUKU :Metin Kaya
 • TÜRKİYE EKONOMİSİ/İKTİSAT : İlkay Dilber/Emir Kudubeş
 • TÜRKİYE'NİN İDARİ YAPISI :Metin Kaya
 • MAHALLİ İDARELER :Metin Kaya
 • TÜRKİYE'DE DEMOKRATİKLEŞME ve İNSAN HAKLARI : Bülent Hoca
 • TÜRKÇE : Yılmaz Özkaya
 • ATATÜRK İLKELERİ ve İNKILAP TARİHİ : Şahap Şahin
 • Başlama Tarihi : 7 Ocak 2019
 • Bitiş Tarihi :-
 • Ders saati : 19.00- 22-30
 • Video İzleme Süresi : Sınırsız ( 2019 Sınavına kadar)
 • Ders Kayıtlarını İzleme Süresi : Sınırsız ( 2019 Sınavına kadar)
 • Hedef Kitle : Kaymakamlık Grubu
 • 1 Ders Saati : 50 Dakikadır
 • Hediye Kitap : "2 Adet Kaymakamlık Ders Kitabı", 2 Adet Tamamı Çözümlü Soru Bankası, Anayasa Hukuku ( Ümit Kaymak), İdare Hukuku (Ümit Kaymak) -Tüm kitaplar yeni sisteme göre hazırlanmıştır.  
 • Dersi Kaçırırsanız: Yapılan derslerin kayıtları tutulur ve bu kayıtları ihtiyacınız oldukça yeniden yeniden izleyebilirsiniz. 
 • Sistem Mobil Uyumludur: Online dersleri mobil cihazlardan (Google Store ve Apple Store'da mevcut olan ücretsiz Puffin Browser ve Adobe Connect uygalamalarını indirerek ; Adobe connect hem bilgisayar hem tablet hem de telefonlarda indirilmesi gerekmektedir ; )takip edebilirsiniz.
 • Canlı Ders Kayıt İptal ve Eğitim Dondurma Hakkı: Eğitim ve öğretim dönemi başlamadan canlı ders paketinin iptalini gerçekleştirmek isteyen öğrenciye; ödediği eğitim ücretinin %10 dışındaki kısmı, eğitim ve öğretim dönemi başladıktan sonra kayıt iptali isteyenlere ise ödediği ücretin %10’u ile öğrenim gördüğü günlere göre hesaplanan miktar ve gönderilen kitap maliyeti dışındaki kısmı iade edilir.
  Canlı ders kayıt dondurma işlemleri sadece ilk 2 hafta içerisinde yapılmaktadır, 2 haftadan sonra kayıt dondurma yapılmaz. Girdiğiniz kadar ders ve aldığınız kitaplar hesaplanarak toplam ücretten düşülür ve geri kalanı iade yapılır.
 • İki Haftadan Sonra Fikrimi değiştirdim, para iadesi alabilir miyim? Uygulamalarımız, 6502 sayılı Kanun ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği md. 15 kapsamında “Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler”den olup, üyelik hesabının açıldığına dair bilgilendirme yazısının HİZMET ALAN’a elektronik posta yoluyla gönderimi ile HİZMET ALAN’ın cayma hakkı ortadan kalkmış olmaktadır. HİZMET ALAN, kendisine gönderilen e-postayı almadığını, e-postayı açmadığını, hesabı kullanmadığını v.b. iddia etmek suretiyle cayma beyanında bulunsa dahi, bilgilendirme metnini ihtiva eden e-postanın SATICI’nın e-posta sunucusundan çıkmış olması sebebiyle sözleşme konusu ürün, HİZMET ALAN’a teslim edilmiş sayılır.
 • • 2018 ve 2019 Kaymakamlık Ders Kayıtlarını Offline Olarak İzleme Yetkisi Verilmektedir.
 • Kaymakamlık Sınavı

  Sınava Başvurabilmem İçin Gerekli Olan Kriterler Nedir? 

  Sınava; Üniversitelerin, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olan adaylar başvurabilecektir. Sınava başvuru koşullarını taşımayan, belirtilen fakültelerden mezun olmadığı halde başvuru yapan adaylar sınava alınmayacak, sınava girmiş olsalar da İçişleri Bakanlığı tarafından mülakata çağrılmayacak, atamaları yapılmayacaktır.

  Kaymakamlık Sınavının İçeriği Nedir?

  Sınavda adaylara, 34 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 66 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulanacaktır.

  Genel Yetenek ve Genel Kültür (34):

  • Türkçe (14),
  • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (4),
  • Türkiye’nin Sosyo-ekonomik Yapısı (10)
  • Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Hakları (6) ile ilgili sorulardan,

  Alan Bilgisi (66):

  • Anayasa Hukuku (13),
  • İdare Hukuku (18),
  • Türkiye’nin İdari Yapısı (14),
  • Türkiye’de Mahalli İdareler (9),
  • Ekonomi (12) ile ilgili sorulardan oluşacaktır.

  Sınav Sonuçlarının Değerlendirilmesi

  Adaylar, testteki soruların cevaplarını optik okumaya elverişli cevap kağıtlarına işaretleyecekler, cevap kağıtları ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. * Adayların testteki sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevaplar ayrı ayrı toplanacak, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar elde edilecektir. * Adayların testlerden aldıkları ham puanlar toplanarak 100 tam puan üzerinden sınav puanları hesaplanacaktır. * 100 tam puan üzerinden 70 ve daha yüksek puan alan adaylar, en yüksek puanlı adaydan başlanarak puan sırasına konacaktır. 70 ve daha yüksek puan alan adaylardan, ilan edilen kadronun (100) 4 katı olan 400 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 400. adayla aynı puanı alan diğer adaylar da mülakata katılmaya hak kazanacaklar ve İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaklardır. * Yazılı sınavı kazanan adayların Bakanlıkça tespit edilecek mülakat tarihleri, mülakata katılacak adaylardan istenilecek belgeler, mülakata ilişkin nihai başarı listesi ve mülakatta başarılı olan adaylardan istenilecek belgeler, * İçişleri Bakanlığının resmî internet sitesinde (www.icisleri.gov.tr) duyurulacaktır. Resmî internet sitesinde yapılan ilanlar, tebliğ hükmündedir. Yedek liste ilan edilmeyecektir.

  Sınav Sonuçlarının Duyurulması:

  Adaylar sınav sonuçlarını, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

  Sınav Sonuçlarına İtiraz ve İnceleme Talepleri

  Sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri” konulu duyuru doğrultusunda Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvurmalıdırlar. Sınav sorularına ilişkin itirazlar ise, sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde aynı şekilde yapılmalıdır. * Adaylar sınavda kullanmış oldukları kendi sınav evrakını “Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri” konulu duyuru doğrultusunda, ÖSYM’de (Ankara’da) inceleyebilirler.

  Sınav Ücreti ve Tahsili

  Sınava girecek adaylar 05-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına 180,00 TL sınav ücreti yatıracaklardır. Adaylar, banka/ATM’den sınav ücreti ödemesi yapmamalıdır. Adaylar, sınava başvurularını yaptıktan sonra sınav ücretini yatırmalıdır. Ödeme işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve İçişleri Bakanlığı sorumlu olmayacaktır. Fazla ya da yersiz ödeme yapan kişilere herhangi bir iade yapılmayacaktır.

 • – KAYMAKAMLIK SINAVI PROGRAMI –

  KAYMAKAMLIK 2019 SINAVI NEDİR?

  KAYMAKAMLIK SINAVI, ÖSYM tarafından, İçişleri Bakanlığı adına yapılan bir sınavdır. İçişleri Bakanlığı, KAYMAKAMLIK SINAVI İLANINI, sınav başvuruları başlamadan önce yapmaktadır.

  KAYMAKAMLIK SINAVINA BAŞVURU KOŞULLARI NELERDİR?

  KAYMAKAMLIK SINAVINA, henüz 35(otuz beş) yaşını doldurmamış olmalarının yanı sıra, üniversitelerin, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İİBF (İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi), İktisat, İşletme, bölümlerinden veya bu üniversite bölümlerine denklikleri bulunan yurtdışındaki üniversite bölümlerinden, en az 4(dört) yıllık fakülte mezunu olmuş/olacak olan adaylar KAYMAKAMLIK ADAYLIĞI GİRİŞ SINAVINA başvurabilirler.

  KAYMAKAMLIK SINAVI KONU ve SORU DAĞILIMLARI NASILDIR?

   

  KAYMAKAMLIK SINAVI SORU DAĞILIMI

   

  GENEL KÜLTÜR ve GENEL YETENEK

  ALAN BİLGİSİ

   

   

  TÜRKÇE

   

  14 SORU

   

     ANAYASA   HUKUKU

   

  13 SORU

   

   

  İDARE HUKUKU

   

  18 SORU

   

   

  ATATÜRK İLKE ve İNKILAPLARI

   

  4 SORU

   

   

  TÜRKİYE’NİN İDARİ YAPISI

   

  14 SORU

   

   

  TÜRKİYE’NİN SOSYO-EKONOMİK YAPISI

   

   

  10 SORU

   

   

  TÜRKİYE’DE MAHALLİ İDARELER

   

   

  9 SORU

   

   

  TÜRKİYE’DE DEMOKRATİKLEŞME ve İNSAN HAKLARI

   

   

  6 SORU

   

   

  EKONOMİ

  (MAKRO – MİKRO İKTİSAT)

   

  12 SORU

   

   

  KAYMAKAMLIK SINAVI fazlasıyla emek isteyen ağırlıklı olarak idare hukuku konuları içermektedir. Ancak, sınava girecek olan adayların sınavın büyük bir yoğunluğunu oluşturan hukuk içerikli derslere fazlasıyla özen göstereceğini düşünecek olursak küçük bir tüyo vermek gerekirse KAYMAKAMLIK SINAVINDA büyük bir fark yaratmak istiyorsanız EKONOMİ ve TÜRKİYE’NİN SOSYO-EKONOMİK YAPISI konu başlıklarında bahsi geçen toplamda 22 sorudan oluşan kısım da sınava girecek adayların farkı bu sorularla yaratması gerekir. Peki, bu konulara nasıl çalışılmalı?

  MAKRO İKTİSAT – MİKRO İKTİSAT yani EKONOMİ içerikli konu başlıkları adı altında sorulan sorular, Hukuk ve Siyasal Bilgiler Bölümlerinden gelen adaylar için Hukuk dallarına oranla daha az karşılaştıkları konular olduğu için küçük bir tedirginlik yaratabilir. Ancak, adaylarımızın bu dersler üzerinde çalışırken izlemelerini istediğimiz çalışma sistemleri grafiksel gösterimli ve yoruma açık olan soruları sürekli ve bol bol boş kağıt üzerine çizim yaparak ve yorumlayarak çalışmalarıdır. Böylelikle hem grafik üzerinde gerçekleşen değişimlerden doğan farklılıkları daha iyi anlamış olur hem de oluşan değişimler sonucunda yapılacak çıkarımları sağlıklı bir şekilde öğrenmeyi sağlarlar.

  KAYMAKAMLIK SINAVINA HAZIRLIK DÖNEMİ için ayrıca KAYMAKAMLIK UZAKTAN EĞİTİM KURSU almalarını da öneriyoruz.

  Tecrübesi 20 yılı aşkın TEMİZ EĞİTİM KURUMLARI ile birlikte çıktığımız bu yolda 2018 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavında Türkiye 1.’sinin kursumuzdan çıkmasının haklı gururunu yaşamaktayız.

  KAYMAKAMLIK ADAYLIĞI GİRİŞ SINAVI Uzaktan Eğitim 2019 Programımızda 240 saatlik online ders verilmektedir. Ayrıca, KAYMAKAMLIK 2018 uzaktan eğitim programı sizlere hediye edilmektedir. KAYMAKAMLIK 2019 Programımıza Erken kayıt yaparak Türkiye’nin En Kaliteli Online Kurs Hizmetlerine sahip olabilirsiniz. KAYMAKAMLIK SINAVI ile ilgili Konu Anlatımları, Soru Çözümleri, Canlı Dersler, Offline Dersler, Video Dersler, Online Deneme Sınavlarını ÜCRETSİZ DENEYEBİLİRSİNİZ! Kursumuza özel güncel KAYMAKAMLIK  SINAVI kitapları ve diğer tüm kaynakları da kitap.sorubankasi.net adresimizden temin edebilirsiniz.

   

  Taksit Seçenekleri
  • 150 ve 300 TL Arası 2 Taksit
  • 300 ve 1000 TL Arası 4 Taksit
  • 1000 ve üzeri 9 Taksit
  bonus
  2
  500 TL
  1000 TL
  3
  333.33 TL
  1000 TL
  4
  250 TL
  1000 TL
  5
  200 TL
  1000 TL
  6
  166.67 TL
  1000 TL
  7
  142.86 TL
  1000 TL
  8
  125 TL
  1000 TL
  9
  111.11 TL
  1000 TL
  bonus
  2
  500 TL
  1000 TL
  3
  333.33 TL
  1000 TL
  4
  250 TL
  1000 TL
  5
  200 TL
  1000 TL
  6
  166.67 TL
  1000 TL
  7
  142.86 TL
  1000 TL
  8
  125 TL
  1000 TL
  9
  111.11 TL
  1000 TL

  Öğrenci geri bildirimi

  4.75

  Kurs Puanı
  75%
  25%
  0%
  0%
  0%
  Yorumlar

  • 3 Ay Önce
   Mehmet ORMAN


   (2018 YSK Seçim Müdürlüğü Türkiye 1.si) Merhaba arkadaşlar öncelikle bu sevinci yaşadığım için çok mutluyum. Kpss A sınavının ne kadar zor ve yorucu olduğunu biliniyor, böyle bir süreçten sonra yeni bir sınav ve yüzde 60 ı farklı ve hiç bilmediğimiz konulardan oluşması açıkçası pek te motive edici bir şey değil, tabiki de bu süreçte rehberlik çok önemli sizi sınava nasıl hazırlanmanızı kolay yollarını bize gösteriyor gerisi öğrenci arkadaşlarımıza kalıyor, YSK sınavına ilişkin her hangi bir dershane ya da başka bir kurum kurs açıp öğrenciye yardımcı olmaya çalışmadı ama www.sorubankası.net ve yakup hocamız bu süreçte biz öğrenci arkadaşlarımıza olan inancını bir kez daha göstererek elinden geldiği kadar hem kaynak hem rehberlik hem de www.sorubankasi.net sayesinde bize ulaştırdığı sorular her yerde ulaşılabilir olması ayrıca yardımcı oldu bana, Yakup Özkaya ve ekibine çok teşekkür ederim bize olan sonsuz güven ve desteklerinden dolayı.

  • 3 Ay Önce
   Salih ŞENOL


   Hocaların kurduğu İletişim gayet mükemmel kaynakların biraz ulaşması geç oldu onun dışında ilerideki sınav için paketi tekrar almayı planlıyorum.

  • 3 Ay Önce
   Burak Şakir DALBUDAK


   Herkese Merhabalar; Şu anda bulunduğunuz yer diğer online eğitim verdiğini iddia eden yerleri bir kenara koyacak olursak bambaşka bir yer. Öncelikle belirtmek isterim ki sorubankası.net benim için ilk deneyim olmasına rağmen sözde değil, gerçekten özde bir eğitim vermiştir . “Ne yaptılar da bu eğitimi verdiler ?” diye soran arkadaşlar için söylüyorum 7/24 destek diye bir şey var işte o söyledikleri şey tamda burada gece 1.30 whatsapp grubunda hoca soru çözüyor , soru hazırlıyor , ekip deneme atıyor , deneme online oluyor internette millet vakit kaybetmesin diye pdf yapılıyor , ve kuru kuruya yazılı olarak şuradan bakabilirsin gibi de değil net şekilde örneklerle anlatılıyor ve daha sayamadığım nice iyi şey .. Kadro konusuna gelince Ümit Kaymak hocanın koordinatörlüğünde Yakup Özkaya hocam destekleri , Anayasada İbrahim Akdoğan hocam , İdare hukuku ve türevlerinde Metin Kaya hocam , İktisat ve türevlerinde Ulaş ilkyaz Hocam ( iktisat mezunuyum ama baştan öğretti sağolsun ) , tarihte kadir hocam , Türkçede Yılmaz Özkaya ( burada bir detay var sınavda fark attıran alanlardır gerekli önem verilmelidir Türkçe ) hepsi sayesinde iyi bir temel ile hazırlandım .. Edindiğim bilgilerin yanı sıra verdikleri ekstra destekler, edindiğim dostluklar cabasıdır.. Şuan eğer bir karar verecekseniz o an işte bu an, sınav sonrasında iyiki burayı seçmişim demek için sorubankasi.net i seçin .. Herkese İyi çalışmalar Başarılar...

  • 3 Ay Önce
   Kamile TOR


   Zamanın kısıtlı olmasının dışında hocalardan ve yayınlardan çok memnun kaldım. Önümüzdeki sınav için tekrar paket almayı düşünüyorum.

  • 3 Ay Önce
   Bahri ÖZLER


   İki kurs arasında kaldım ve SB'yi tercih ettim, işini severek yapan ve yaptığı işin bilincinde olan hocalarımızın olması kursu online olmasına rağmen kaliteli yapan en önemli unsur, sorunlara dönüşlerin oldukça hızlı olması ve çözülmesi, hocalarımız dışında çalışanların ilgi alakaları kursu tercih edilir kılan diğer unsurlar, hocalarımın hepsine ayrı teşekkürlerimi sunuyor, bundan sonraki süreçte sınava girecek arkadaşlara başarılar diliyorum.

  • 3 Ay Önce
   Burcu BİLGE


   Hocalarımız deneyimli ve ilgililerdi çalışanlar çok yardımseverdi. Aldığım hizmetten memnun kaldım.

  • 3 Ay Önce
   Osman ÇİFTÇİ


   İyi akşamlar diliyorum , geçen kaymakamlık kursunda yetişmemişti son zamanlar a kalmıştı evet kadro sağlamdı hocalarımız emek verdi bizde ama maalesef ki zaman kısıtlıydı çalışacak zaman ve çözecek soru zamanımız yoktu yaşanan tek problem sıkıntı bu olmuştu sanırım , hatta soru çözüm bile son günlerde olmuştu, son bir sıkıntı daha dile getirmek istiyorum kitaplarımızın bizlere geç ulaşmış olmasıydı, şu an onları çözerek yeni sınava hazırlanıyorum.

  • 3 Ay Önce
   Hümay GÖBEL


   Öncelikle sorubankasi.net Türkiye birincisi çıkardı bunun için takdiri hak ediyor. Ama ben örneğin örgün öğrenciydim ve bizim sistemden faydalanabilmemiz biraz zaman aldı. Ciddi bir organizasyon sorunu yaşandı. Ben bizzat defalarca sizleri telefonla arayarak hem kendim hem de örgündeki diğer arkadaşlarım için sistemi kullanabilmek adına zaman harcadım. Makroya ve "özellikle" Türkiye ekonomisine daha çok zaman ayrılması gerektiğine katılıyorum. Kendi adıma da zaten sınavda en büyük eksiği bu iki alanda yaşadım. Deneme sınavı sayısı artmalı. Her şeyden önemlisi dar zamanda konsantre eğitim değil de daha sistematik ve uzun süreli bir eğitim planlanmalı diye düşünüyorum. Konular bir şekilde yetişti evet ama verimli olduğu konusunda tereddütlerim var. Ayrıca fikirlerimizi alma çabanızı takdir ediyorum, bu da gösteriyor ki sizler de daha iyi ve kaliteli işler yapmak istiyorsunuz. Bizi önemsediğiniz için mutuyum. Hocalar zaten örgünden bildiğimiz ve çok memnun olduğumuz hocalardı. Bunun dışında bu grupta olup yeniden sınava hazırlanmayı planlayan herkese başarılar diliyorum. Umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız. Sevgiler...

  • 3 Ay Önce
   Sezin Elmas NEZOR


   Şöyle ifade etmek gerekirse, her ne kadar sınavı kazanamasam da hocaların ilgisi, alakası ve bilgisi online bir kurs olmasına rağmen üst seviyede olup kurs ne derece kaliteli olduğunu hissettirdi bana. Kursun verimi ile kaynakların güncelliğinden ve kalitesinden de gayet memnun kaldım.

  • 3 Ay Önce


   (2018 Kaymakamlık Türkiye 1.si) Kaymakamlık sınavına az bir sürede ama çok yoğun tempoda çalıştım. Ancak şunu söylemem lazım, iktisat bilgim iyi olduğu için çalışmama gerek yoktu. Anayasa için anayasanın kendisi ve Themis’in kitabını, idare hukuku için Metin Kaya’nın kitabını okudum. Zaman olmadığı için kanun ve mevzuat çalışması yapamadım. Ama yeterli vakti olanlar mutlaka kanunları da okumalı. Türkiye ekonomisi için tavsiyem akademik bir kitaptan çalışmak ve güncel raporları okumak. Piyasa kitapları yetersiz kalabilir. Soru olarak KAS ve Themis çözdüm. İmkânınız varsa sınav sürecinde bir kursun rehberliğinde hazırlanmak çok katkı yapacak ve çalışma düzeninizi oluşturmanızı sağlayacaktır. www.sorubankasi.net'in online kaymakamlık kursu, benim için yeterli oldu hem eğitim hem kaynak hem de danışmanlık anlamımda. Ancak her şeyi kurstan bekleme hastalığına da kapılmamalı, ekstra çabanız çok çok önemlidir. Sonuç olarak önemli olan yeterli bir zaman dilimini sadece sınava konsantre olarak geçirip elinden geleni yapmak. Herkese başarılar dilerim.

  • 3 Ay Önce
   Onur KESKİN


   İktisatta mikroya çok yüklenmeyin, üç kaymakamlık sınavında da makro daha çok soruldu, mikroya çok vakit ayrıldı hemen hemen aynı soru sayısı olan tr ekonomisi çok zayıf geçildi. Doküman yeterli, hocalar kaliteli. Yaş haddi olmasa bir sonraki sınavda gözü kapalı bir kurs paketi daha satın alırdım.

  • 3 Ay Önce


   TEMİZ EĞİTİM KURUMLARI nın ve AKIN DİL in kalitesini bu eğitimde de görüyoruz. Teşekkürler

  ADD IN KUR