Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Kpss’ye 1 ay kala nasil çalişmali?

Daralt
X
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Kpss’ye 1 ay kala nasil çalişmali?

  Kariyermemur.com olarak Kpss ye girecek adaylar İçin Önerileriler

  Sınav yaklaştıkça sınava girecek adayların heyecanı artmaya başladı.

  Peki bundan sonraki süreçte eksikleri kapatmak için ne gibi bir yol izlemek lazım?

  Bu soru hemen hemen herkesin kafasında büyük bir yer işgal ediyor. Öyle ki çoğu kişi eksiklerinden ziyade en iyi oldukları konulara çalışarak boşa zaman harcıyorlar.
  Güncel Bilgiler Soruları Eleyici

  Genel Kültür Güncel Bilgiler Soruları Eleyici , Kpss’ye girecek tüm adaylar bu soruları çözmek zorunda.
  •Deneme Sınavları Önemli

  Çalışmalarınızdan bir türlü verim alamamaktan şikayetçi olanlar için deneme sınavları büyük önem arz ediyor. Zira Kpss sınavına prova niteliği taşıyan bu sınavlar bizler için bir ayna vazifesi görüyor. Deneme sınavları sayesinde hangi konularda eksiğimiz olduğunu rahatça görüp çıkarımlarda bulunabiliriz.
  Eksikleri olduğunun bilincinde olup hangi konulara yoğunlaşacağını bir türlü belirleyemeyen arkadaşlar mutlaka deneme sınavı çözmelidirler. Çözdükleri soruların akabinde doğru ve yanlış cevaplarını kontrol ederek en fazla yanlış yaptıkları konudan , başarı düzeyi en yüksek olan konulara doğru oluşan bir liste çıkarmalılardır. Sonrasında ise 4-5 gün eksik konulara yoğunlaşmalıdırlar. Eminiz ki bir sonraki çözdüğünüz sınavda çok büyük faydasını göreceksiniz. Hemen hemen herkes onlarca deneme sınavı çözmesine rağmen şu konuda eksiğim varmış diye düşünmektense , genel olarak değerlendirme yapıyor. Bu noktada da kendimizi tekrarlamaya mahkum kalıyoruz Hangi Deneme Sınavları Çözülmeli ?

  İmkanınız varsa her kaynaktan deneme sınavı çözün özelikle Türkiye Geneli deneme sınavlarını tavsiye ediyoruz
  Çok Çalışma Verimli Çalış

  Kpss sürecinde etrafımızda ki insanlardan sıklıkla bahsettiği birkaç konu vardır. Bunlardan belki de en çok anılanı günlük çalışma süreleri. Günde 8 saat çalışmama rağmen başarılı olamıyorum. Haftanın her günü uyku hariç her an çalıştım ama deneme sınavlarında bir değişiklik olmadı diyenlerin sayısa da azımsanmayacak kadar fazla. Bu da bizlere çok çalışmanın değil verimli çalışmanın başarıda kilit rol oynadığını gösteriyor.
Lütfen bekleyin...
X