Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

İİBF Mezunlarına Üniversitelerin 52 bölümünden Rakip!

Daralt
X
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • İİBF Mezunlarına Üniversitelerin 52 bölümünden Rakip!

  Devlet Personel Başkanlığı, YÖK'e başvuru yaparak, daha önce alınan bir kararın kamu kurumları ile adaylar arasında ihtilafa neden olduğunu belirtir. YÖK'ün kararında bazı bölüm mezunlarının, İİBF mezunlarının başvuru yaptığı tüm kadrolara başvuru yapabileceklerine dair belirleme bulunmaktadır.

  YÖK, Devlet Personel Başkanlığının bu talebini değerlendirdi ve yeni bir karar aldı. Bu karar aşağıda yer almaktadır. Karara göre, aşağıdaki tabloda yer alan 52 bölüm mezunları, İİBF mezunlarının başvurduğu yerlere başvuru yapabilecek.


  İşte O Karar!

  T.C.
  YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI

  Eğitim Öğretim Dairesi Başkanlığı

  Sayı :75850160-303.01.01-E.5349 23.01.2018

  Konu :İ.İ.B.F. Mezunlarının Başvurduğu Yerlere Başvuran Programlar İlk.

  Devlet Personel Başkanlığı'nın, Yükseköğretim Yürütme Kurulu'nca değişik tarihlerde bazı fakülte ve program mezunları için kamu kurum ve kuruluşlarının açmış olduğu sınavlarda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının başvurduğu yerlere başvuru yapabileceklerine ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarına tanınan haklardan yararlanabileceklerine ilişkin alman kararların; kamu kurum ve kuruluşlarının kendi özel mevzuatlarından kaynaklanan kısıtlar nedeniyle uygulanabilirliğinin bulunmadığı, (örneğin: İçişleri Bakanlığı'nın 21.10.2006 tarihli Kaymakam Adaylığı giriş sınavı ilanında da sınava katılabileceklerin mezun olması gereken fakülteler "Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olmak şartlı ilana yukarıda yer alan program mezunlarının başvuramaması") söz konusu program mezunları ile ilgili kamu kurumu arasında ihtilafa neden olduğu belirtilen kararların yeniden değerlendirilmesi konusundaki yazısı 17.01.2018 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenmiş ve 2547 sayılı Kanun'un 2880 sayılı Kanun'la değişik 43/b maddesi uyarınca Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı'nın görüşü de dikkate alınarak, ekte yer alan tablodaki programların kamu kurum ve kuruluşlarının açmış olduğu sınavlarda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının başvurduğu yerlere başvuru yapabileceklerine ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarına tanınan haklardan yararlanabileceklerine ilişkin alman kararlarda değişiklik yapılmasına gerek olmadığına ve ekli listede yer alan programlann kamu kurum ve kuruluşlarının açmış olduğu sınavlarda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının başvurduğu yerlere başvuru yapabileceklerine ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarına tanınan haklardan yararlanabileceklerine ve söz konusu program mezunlarını kurumların ihtiyaçları doğrultusunda kabul edebileceğine karar verilmiştir.
  Bilgilerinize arz ve rica ederim.

  (Kaynak: memurlar.net)
  KemalMelik tarafından düzenlendi. d.m.Y, H:i.

 • #2
  Eğitimcilere verilecek performans notunda Öğretmenlik Mesleği Yeterlilikleri Sınavı yüzde 30 oranında etkili olacak.
  Five nights at freddy's free online to get set for the five most terrifying nights of your life. Can you survive till dawn? Let's try this game now!!!

  Yorum


  • #3
   Lower back on the Joker Ice Cream manufacturing unit Angela Ramirez takes the kids into her office and kills her assistant. She then puts on a self made clown mask and tells the youngsters that she may not allow anything take place to them and that they will be a own family all the time. https://www.prohomeworkhelp.com/home...riting-service

   Yorum


   • #4
    We are famous in the leather industry with our best quality of leather and its stuff we are providing service from all over the world with shipping specially free shipping in the USA, CANADA, AUSTRALIA, and the UK we have our official website which is https://www.buymoviejackets.com/

    Yorum

    Lütfen bekleyin...
    X