Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Sosyal Medyada Hesap Açmak

Daralt
X
 
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Sosyal Medyada Hesap Açmak

  Akıllı telefonlarında kullanımının artmasıyla sosyal medya uygulamaları gün geçtikçe çoğalıyor ve kullanımı artıyor. Bugün günümüz rakamlarına göre dünyada yaklaşık 2 milyar kullanıcı sayısına yaklaşan “Facebook” kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Facebook hem arkadaşlık hem paylaşım yapılan bir platform olmasıyla ilgi görmüş ve kullanıcı kitlesi oluşturmuştur. Bu kullanıcıların çoğu cep telefonu ile bağlanarak erişim sağlıyor.

  Instagram ve WhatsApp uygulamaları ise Facebook kadar olmasa da bir hayli kullanıcı kitlesine sahip uygulamalardır. Bakıldığında anlaşılacaktır ki Facebook uygulamasının kullanıcı hesabı oluşturma yöntemi ile diğer uygulamaların kullanıcı hesabı açma şekli benzerlik göstermektedir. Genel olarak hesap aç, ya da kullanıcı hesabı oluştur, kaydol şeklinde yazabilmektedir. Girilen bilgiler uygulamanın güncel kayıt durumuna göre diğer uygulamalarda da aynı şekilde olabilmektedir.

  Facebook Hesap Açmak

  Ülkemizde günlük kullanım sayısı çok fazla olan uygulamalardan bir tanesi de Facebook’tur. Arkadaşlarla sohbet etmek, resim ve diğer paylaşımlarda bulunmak bu uygulamada gayet kolay ve tercih sebebidir. Uzun süredir yayında olduğu için en çok tanınan bir uygulamadır. Bu uygulama ya kayıt olmak için bazı şartlar ve istenilen bilgiler gerekmektedir. Bilgisayardan web tarayıcısı ya da telefona indirilen uygulama ile kayıt olmam mümkündür.

  Öncelikle adınızı, soyadınızı, cep telefon numaranızı ya da e-posta adresinizi yazarak, kullanmak istediğiniz bir şifre belirliyorsunuz. Şifrenizi girip doğum tarih bilginizi de seçiyorsunuz ve erkek ya da kadın olarak iki tercihten birine tıklayıp, en son olarak altta bulunan kaydol butonuna basıyorsunuz. Girmiş olduğunuz mail adresi ya da telefonun daha önceden sisteme siz veya bir başkası tarafından kaydedilmemiş olması gerekmektedir. Mail adresinize gelen hesap onay için bir link olacaktır onu da tıklamalısınız.

  Instagram Hesap Açmak

  Instagram uygulaması ise yine Facebook uygulamasına benzer bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Yine bu platformda da ağırlıklı olarak fotoğraflar paylaşılmakta ve beğeniler yapılıp, takip edilmektedir. Bilgisayarlarda fotoğraf yüklemeye izin vermeyen bu platform için bir cep telefonu gerekmektedir. Telefonumuza Instagram uygulamasını indirip daha sonra yüklüyoruz. Kayıt ol düğmesine tıklayarak kayıt olma işlemlerini Facebook’ta olduğu gibi sırası ile yapıyoruz. İstenilirse Facebook uygulaması kullanılarak da kolay bir şekilde kayıt olunabilmektedir. Sosyal medya kullanırken dikkat edilmesi gereken bir husus ise bu tür uygulamaları kullanırken aşırıya kaçmamak ve belli aralıklarla kullanmaktır. Aksi takdirde bir bağımlılık söz konusu olacak ve bu ise başta kendi hayatınız olmak üzere etrafınızdaki insanlarında hayatını olumsuz yönde etkileyecektir.

  Sosyal medya danışmanlığı ve yönetimi hizmeti almak için hizmet paketlerimizi seçebilirsiniz ya da sizin için özel danışmanlık hizmeti oluşturabiliriz.
Lütfen bekleyin...
X