Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

SEO Uzmanı Nedir ?

Daralt
X
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • SEO Uzmanı Nedir ?

  Seo uzmanı, web sitelerinizin arama motorlarında en üst sıralarda çıkmanız ve bu sıralamanın kalıcı olması için seo çalışmalarında başından sonuna kadar size profesyonel destek sağlayan kişi yada kişilerdir.

  Seo uzmanları, seo çalışmalarında site içinde ve site dışında bir takım analizler yaparak, içeriklerin özgünlüğünü, site içine gelen linkleri kontrol ederek , kullanıcı trafiğini arttırmada çok önemli bir rol modeldir. Günümüzde, dev kurumsal firmalardan, küçük ve orta ölçekli işletmelerden tutun da web sitesi sahibi olan kişiler istenen hedef kitleye ulaşmak ve işinde başarılı olmak için muhakkak bir seo uzmanına başvurmaktadır.

  Profesyonel Seo Uzmanı Nasıl Olmalı?
  1. Piyasada belli bir süre seo alanında çalışmaları sayesinde gayet tecrübeli olmalı,
  2. En doğal yöntemlerle kaliteli ve zamanla yarışırcasına doğru zamanda doğru taktikleri uygulamalı,
  3. Referans sahibi olmalıdır,
  4. Hiçbir seo uzmanı yüzde yüz garanti veremez, dolayısıyla daha ilk çalışmada arama motorlarında ilk sıralarda çıkacağınızın garantisini veren seo uzmanı profesyonel değildir. Yani buradan çıkaracağımız sonuç kendini seo uzmanı olarak tanıtan kişi ya da kişilerin müşteriye güven vereni makbuldür.
  5. web sitesi içeriğinin gereksinimlerine göre anahtar kelimeleri doğru analiz etmeli ve rakip site analizlerini de yaparak doğru stratejiler planlamalıdır.
  6. Sadece Türkçe değil aynı zamanda İngilizce seo kaynaklarını da takip ederek bu yönde araştırmalar yapmalıdır.
  7. En önemlisi web sitesi için gerekli olan özgün içerikleri oluşturabilmelidir.
  8. Otomatik seo programları kullanmadan doğal seo uygulamaları dahilinde çalışmalıdır.
  9. Site dışı seo dediğimiz dışarıdan gelen linkleri doğru analiz ederek siteye zarar veren linkleri tespit edip temizlemelidir.
  Bir seo uzmanı, seo eğitimi almış veya alaylı diye tabir ettiğimiz kendi uğraşları sayesinde veya piyasada bu işi iyi bilen kişilerin yanında çalışarak da uzmanlaşmış olabilir, burada önemli olan kişinin eğitimi sorgulamak değil, işi gerçekten bilip bilmediğidir. Seo uzmanı ile anlaşmadan önce, seo uzmanının güncel sitesinin whois kaydına bakarak sektördeki tecrübesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
  Seo uzmanları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için sayfadaki diğer yazılara da bir göz atmalısınız…
  Seo uzmanı kimdir, nasıl çalışır? sorularının cevabını bulabileceğiniz blog sayfasıdır. Profesyonel bir seo uzmanı ile çalışmak ticari hacmini büyütecektir.
Lütfen bekleyin...
X