Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

ODTÜ Bilimi Laboratuvarlardan Kafelere Taşıyor

Daralt
X
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • ODTÜ Bilimi Laboratuvarlardan Kafelere Taşıyor

  ODTÜ Rektör Danışmanı Kalay, “Akademisyenlerin Bilim Kafe etkinlikleri yoğun ilgi görüyor. Türkiye’nin her bölgesinde bilimi halk ile buluşturmak istiyoruz.” dedi.  ODTÜ Rektör Danışmanı Doç. Dr. Eren Kalay, ODTÜ’lü akademisyenlerin halka açık mekanlarda bilimsel söyleşilerinden oluşan “Bilim Kafe” etkinliklerine yoğun ilgi gösterildiğini belirterek, “Bilim Kafe düzenlemek üzere 20 ilden daha davet aldık. Türkiye’nin her bölgesinde bilimi halk ile buluşturmak istiyoruz.” dedi.

  ODTÜ Rektör Danışmanı Doç. Dr. Eren Kalay, ODTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mecit Halil Öztop ile Mardin Müzesi Müdürü Nihat Erdoğan, Mardin Müzesi-Müze Kafe’de basın mensuplarıyla sohbet toplantısı düzenledi.

  ODTÜ’de bir süre önce Türkiye’de ilk olacak nitelikte ODTÜ Bilim İletişimi Grubu kurduklarını bildiren Kalay, “Bilim, daha çok düzenlenen seminer ve konferanslarla sınırları çizilmiş bir kitleye anlatılıyor. Bilim İletişimi Grubu’nu kurarak ODTÜ’de gerçekleştirilen bilimsel çalışmaları toplumun her kesimine, Türkiye’deki her bölgeye ulaştırmayı amaçlıyoruz. Bilim İletişimi Grubu, toplum ve bilim camiası arasında çift yönlü iletişim kurulmasına dayandırılan bir yapıda çalışmalarını sürdürüyor.” diye konuştu.

  Bilim İletişimi Grubu’nun düzenlediği “Bilimin Ev Hali” etkinliğine 10 binin üzerinde bilim meraklısının katıldığını aktaran Kalay, yeni etkinliğin ise 2019’da “Bilim Sanatla Buluşuyor” temasıyla düzenleneceğini ve resim, heykel, mimari, müzik-dans, fotoğrafçılık gibi sanat dallarının arkasındaki bilimsel gerçekleri topluma anlatacaklarını kaydetti.

  Eren Kalay, fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’un ODTÜ’lü bilim insanlarının çalışmalarını fotoğraf sanatıyla birleştirdiği “Bilim Sanatla Buluşuyor” isimli serginin yakında İstanbul’da ziyarete açılacağını belirtti.

  Bilimsel araştırmaları gençlere anlatmak amacıyla ODTÜ’lü öğrenci ve akademisyenlerin TRT için bilim programı hazırladıklarını bildiren Kalay, yakında bu programın ekranda olacağını duyurdu. Kafelerde “bilim” anlatıyorlar

  Kalay, Bilim İletişimi Grubu’nun ODTÜ’lü akademisyenlerin halka açık mekanlarda bilim söyleşilerinden oluşan “Bilim Kafe” etkinliklerini başlattıklarını kaydetti.

  Kaynak : akademikpersonel.org
Lütfen bekleyin...
X